Łazienka Łazienki

Ceramika w stylu retro

Ceramika w stylu retro
Informacja prasowa 12 października 2015 r. Ceramika w stylu retro Meble „nadgryzione” zębem czasu, pastele, koronki i kwiaty. Wnętrza w klimacie shabby chic łączą w

Informacja prasowa
12 października 2015 r.

Ceramika w stylu retro

Meble „nadgryzione” zębem czasu, pastele, koronki i kwiaty. Wnętrza w klimacie shabby chic łączą w sobie nowoczesność z elementami retro. Projektanci marki Ceramstic, zainspirowani stylem vintage, przenieśli niektóre charakterystyczne dla niego detale na płytki i dekory.

Styl shabby chic to nie tylko meble, lecz także wszelkie elementy wykończenia, które sprawiają wrażenie starych i używanych od wielu pokoleń. Wnętrza utrzymane w tym klimacie są jasne, przytulne, a jednocześnie eleganckie. Styl Shabby kojarzy się głównie z romantycznymi sypialniami i salonami, jednak, dzięki bogatemu wzornictwu płytek i dekorów ceramicznych, wkracza on również do łazienek.

Stylowe przetarcia
Charakterystycznym elementem stylu shabby chic są przetarcia – naturalne, powstałe w wyniku użytkowania przestrzeni lub też stworzone specjalnie na potrzeby wystroju. Postarzane meble i akcenty dekoracyjne doskonale równoważą romantyczne, pastelowe aranżacje. W łazience w stylu Shabby sprawdzą się płytki Bergen marki Ceramstic ozdobione rysunkiem przetartego betonu. Szaro-biała kolorystyka i satynowe wykończenie sprawia, że „betonowy” gres pasuje nie tylko do loftów, ale również do wnętrz utrzymanych w klimacie vintage. Podobny efekt uzyskamy przy pomocy gresu Sky o satynowym lub błyszczącym wykończeniu, który doskonale prezentuje się w zestawieniu z drewnem.

Kwiaty, hafty i koronki
Dopełnieniem stylu shabby są motywy kwiatowe, stare koronki i hafty, nadające wnętrzu przytulny klimat. Romantyczną łazienkową aranżację stworzą dekory Traverhome Petal marki Ceramstic ozdobione postarzanym, kwiatowym rysunkiem utrzymanym w ciepłych kremowo-brązowych barwach. Kolekcję uzupełniają płytki bazowe inspirowane naturalnym trawertynem. Kwiaty odnajdziemy również na dekorach Attic Poem z kolekcji „betonowych” gresów w odcieniach mocca. Motyw subtelnej koronki wykorzystali natomiast twórców płytek Cabaret z kolekcji Bohemian. Delikatny ornament utrzymany w rozbielonych odcieniach fioletu przypomina tiulową woalkę. Ciekawą interpretacją koronkowego motywu jest gres szkliwiony Loft Carpet. Misterny rysunek wygląda jakby został odciśnięty w betonie. Delikatny, romantyczny wzór kontrastuje z surową szarością płytki tworząc niepowtarzalny efekt aranżacyjny. Spodoba się wszystkim, którzy stawiają na nieoczywiste połączenia i lubią zabawę konwencjami.

A to już wiesz?  Czysta przyjemność

Ceramstic_kola_-001-2015-10-14 _ 11_00_20-80

Traverhome-002-2015-10-14 _ 11_00_20-80
Dossier:

Gres szkliwiony Bergen Grey 60×60 cm, cena: 79,97 zł/m2
Gres szkliwiony Bergen White 60×60 cm, cena: 79,97 zł/m2
Glazura Loft Carpet, 60x30cm, cena: 95,89 zł/ m2
Dekor Traverhome Petal 60×30 cm, cena: 68,41/szt.
Listwa ścienna Traverhoime Petal 60×10 cm, cena: 41,62/szt.
Glazura Bohemian Cabaret Creme, 60×30 cm, cena: 65,57 zł/szt.
Glazura Bohemian Ornament 60×30 cm, cena: 69,97/szt.
Glazura Attic Poem 60×30 cm, cena: 194,65 zł/kpl
Gres szkliwiony Sky 60×60 cm, cena; 88,78 zl/m2

Vinderen Sp. z o.o. to polski producent i dystrybutor płytek ceramicznych marki Ceramstic, Ceramstic Design, chemii budowlanej Rotberg oraz bezpiecznych, ekologicznych nawierzchni gumowych Rubtiler. Na dziesięciolecie istnienia firmy w 2013 r., do portfolio marek dołączył designerski brand produktów z betonu architektonicznego Morgan & Möller. www.vinderen.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy