Wiadomości Branżowe

Co łączy nowoczesne systemy parkingowe i klocki Lego?

Możliwość dodawania i odejmowania, układania i przestawiania elementów wedle własnych potrzeb i upodobań. Brzmi znajomo? Modułowość to jedna z tych cech, którą inwestorzy poszukują w systemach parkingowych najchętniej. Ale co do czego? Na jakiej zasadzie to wszystko działa?

Parking ułatwiający życie

Nowoczesne systemy parkingowe dalece odbiegają od zwyczajnych placów, na których po prostu zostawiamy auto i uiszczamy opłatę postojową u sympatycznego pana w kufajce. W Polsce coraz częstszym standardem w planowaniu urbanistycznym ścisłych centrów miast jest pełna automatyka. Zarządzane przez centralny komputer systemy parkingowe oferują szereg funkcjonalnych i ekonomicznych korzyści. Bardzo wysoka ?szczelność? nie przepuszcza żadnego auta bez opłaty i w pełni zabezpiecza przychody inwestora, zaś szybkość wydawania i odczytywania biletów oraz sprawność szlabanów pozwala obsłużyć parkingi o największym natężeniu ruchu. To standard. Czym można jednak zainteresować inwestora, który już posiada plac parkingowy i pragnie go rozszerzyć bądź zmodyfikować swój aktualny system dostępu? Tu na scenę wkraczają sprytne rozwiązania modułowe.

Parking jak klocki Lego

Modułowość systemów polega na elastyczności w doborze ich elementów na etapie projektowania i wyceny, a także możliwości dokładaniu kolejnych urządzeń. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby do oddzielnych części  parkingu dobudować? kolejne przeszkody. Np. w postaci wysoce funkcjonalnego szlabanu lub chowanych w podłożu słupków kontroli dostępu. ? Systemy modułowe  tworzy się tak, by do pojedynczej jednostki sterującej można było podłączyć wiele elementów, także w ramach kilku osobnych parkingów. Szczególne rozwiązanie konstrukcyjne pozwalają w łatwy sposób zwiększyć liczbę miejsc na parkingach zarówno jedno- jak i wielopoziomowych ? tłumaczy Waldemar Stehbach, ekspert marki FAAC.

Kontrola dostępu = dostęp do kontroli

Systemy kontroli dostępu, którymi sterować można lokalnie lub zdalnie, dają multum możliwości. Wszystko to za sprawą mnogości rozwiązań, jakie czołowi producenci mają do zaoferowania. ? Inwestorowi możemy zaproponować takie modyfikacje systemu, jak zwiększające bezpieczeństwo pojazdów rozpoznawanie tablic rejestracyjnych czy dodatkowe drukarki bezprzewodowo zwalniające z opłat lub rabatujące bilety bez dostępu do sieci lub komputera zarządzającego. Dzięki elastycznemu i łatwemu w obsłudze oprogramowaniu możemy szczegółowo zarządzać opłatami, ustanawiając oddzielne ceny dla klientów jednorazowych oraz stałych. Modułowość systemu pozwala wydzielić osobne miejsca dla tych drugich, nie naruszając przy tym funkcjonowania całości  ? dodaje Waldemar Stehbach.

Nowoczesne systemy parkingowe są wszechstronne i przystosowane do praktycznie każdych wymagań inwestorów. Wielokondygnacyjne lub płaskie. W pełni bezzałogowe lub obsługiwane przez człowieka. Płatne lub bezpłatne. Modułowość pozwala nie tylko dostosować parking do indywidualnych potrzeb, ale też łatwo go modyfikować, usprawniać i rozbudowywać. Zupełnie jak klocki Lego.

Źródło FAAC. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy