Ekologia Ogrzewanie

Czy paliwa stałe można spalać nie powodując zanieczyszczeń?

Dbam o środowisko ? wybieram ekogroszek! Z całą pewnością coraz intensywniej zajmuje nas temat ekologii, bowiem coraz bardziej zależy nam na ocaleniu wyjątkowych walorów środowiska

Dbam o środowisko ? wybieram ekogroszek!

Z całą pewnością coraz intensywniej zajmuje nas temat ekologii, bowiem coraz bardziej zależy nam na ocaleniu wyjątkowych walorów środowiska naturalnego. Czy paliwa stałe można spalać nie powodując zanieczyszczeń? Jak palić ekogroszkiem by przestrzegać wyśrubowanych normy emisji gazów? O warunkach, które należy spełniać, aby spalać ekogroszek ?do czysta?, nie wytwarzając przy tym trującego dymu. O tym wszystkim poniżej.
Nie od dziś wiemy, powtarzając za ekspertami z branży energetycznej, że jednym z najchętniej polecanych ekologicznych źródeł energii stosowanych do ogrzewania pomieszczeń lub wody użytkowej jest gaz, ewentualnie prąd, choć to wciąż sprawa dyskusyjna. Niestety ekologia rzadko, a w zasadzie w ogóle nie łączy się z pojęciem ekonomii, na której zależy nam równie mocno. Wykorzystanie gazu w celach grzewczych byłaby wyjątkowo ekologicznym rozwiązaniem jednak większość gospodarstw domowych nie może sobie pozwolić na taką inwestycję z kilku powodów: brak instalacji i urządzeń, dystrybutorów gazu oraz poważne, wręcz nie do udźwignięcia koszty zużycia ?błękitnego paliwa?.

Brak wiedzy zanieczyszcza powietrze!
Wszystkie rodzaje paliw mają swoich przeciwników oraz głośnych zwolenników. Te z grupy odnawialnych możemy zaliczyć do najlepszych z uwagi na ich odnawialności, czyli niewyczerpanie. Jednak, tak jak węgiel pozostawiają one po sobie śladowe pierwiastki, których żaden specjalista nie chciałby widzieć w powietrzu. Takimi paliwami również można zatruwać środowisko, głównie wtedy gdy paliwa są nieumiejętnie spalane lub spalanie przy użyciu nieprawidłowych lub źle ustawionych urządzeń. Identycznie sytuacja ma się w przypadku nowoczesnych, automatycznych kotłów i instalacji grzewczych wykorzystujących paliwa stałe typu ekogroszek. Materiały opałowe można spalać czysto, nie powodując zanieczyszczeń środowiska.
Ekologia = czyste spalanie
Pamiętajmy, aby spalać ekogroszek w sposób prawidłowy (?do czysta?), należy zapewnić mu odpowiednie warunki do całkowitego spalenia. Ważna jest optymalna temperatura, dostęp powietrza, częstotliwość dozowania oraz prawidłowo rozprowadzona instalacja grzewcza ? rury i grzejniki oraz sprawny przewód kominowy. Cała poprawnie zamontowana instalacja powinna podlegać również sezonowym przeglądom technicznych ? nie można zaniedbać tej ważnej czynności. Zmieniając dostawcę ekogroszku każdorazowo dopasowujmy parametry spalania do jakości produktów opałowych. Fabryczne parametry kotła lub pieca nie są dane ?raz na zawsze?, to tylko pomocna wskazówka.

Ile jest ekologii w ekogroszku?
Wygląda na to, że całkiem sporo. Ekogroszek to najefektywniejsze, wysokiej jakości paliwo powstałe na potrzeby kotłów retortowych. W wyników procesów wzbogacenia i rozdrobnienia, które przechodzi tuż po wydobyciu spełnia zaostrzone normy emisji gazów. Ekogroszek, w przeciwieństwie do innych materiałów opałowych charakteryzuje się znikomą zawartością siarki (mniej niż 0,6% masy), niewielką zawartością popiołu i małą wilgotnością (oba wskaźniki poniżej 10% masy). Parametry te pozwalają uzyskać dość wysoką wartość opałową, która podczas spalania zamieniana jest w dużą dawkę ciepła. Dzięki niewielkiej zawartości siarki emituje on w procesie spalania gazy o wartości dopuszczonej przez rygorystyczne normy ekologii.

Szanuję naturę ? kupuję certyfikowany ekogroszek
Pamiętajmy, że nie każdy ekogroszek, mimo że ma taką nazwę jest faktycznie ekogroszkiem wysokiej jakości, który powstał z wyselekcjonowanych partii węgla kamiennego. Chcąc kupić produkt o wysokiej kaloryczności, stosunkowo małej wilgotności i minimalnej zawartości substancji niepalnych i popiołu wybieraj zawsze renomowanego producenta. Takiego, który na żądanie może przedstawić aktualne certyfikaty badań laboratoryjnych. Certyfikowani producenci i dystrybutorzy zazwyczaj chwalą się pozyskanymi dowodami wysokiej jakości oferowanych produktów na stronach internetowych i opakowaniach. Jednym z nich jest aktualny lider w produkcji ekogroszku Tani Opał. Na stronie www.taniopal.pl znajdziecie szeroka ofertę materiałów opałowych.

Cena produktu:
Ekogroszek ? 629,00 zł brutto/ tona + TRANSPORT GRATIS

Więcej informacji na stronie: www.taniopal.pl

INFORMACJE O FIRMIE

Tani Opał Sp. z.o.o ? to lider rynku europejskiego w produkcji i pakowaniu węgla oraz innych paliw stałych. Przedsiębiorstwo sukces w sprzedaży klientom indywidualnym zawdzięcza stosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz stałym badaniom, gwarantującym znakomitą jakość produktów. Tani Opał zapewnia całoroczną dostępność sztandarowych artykułów takich jak: ekogroszek, ekogroszek wysokoenergetyczny, kulki miałowe, węgiel orzech i węgiel brunatny. Spółka dysponuje skutecznym system zamówień i realizacji dostaw węgla na obszarze całego kraju. Aktualnie z usług firmy korzysta kilkaset składów opałowych zlokalizowanych w Polsce i całej Europie. Firma prowadzi również sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sklepu internetowego. Tani Opał jako pierwszy w Polsce wprowadził sprzedaż swoich produktów w największych marketach budowlanych i spożywczych.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy