Oświetlenie

Funkcjonalne piękno ? przegląd lamp wiszących

Funkcjonalne piękno ? przegląd lamp wiszących

Lampy wiszące to najczęściej spotykany rodzaj oświetlenia, który nierzadko pełni funkcję głównego, a nawet jedynego źródła światła. Dlatego tak ważne jest, by dokonując ich wyboru wziąć pod uwagę zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne

Światło to jeden z najważniejszych elementów każdego wnętrza. Nie tylko buduje jego atmosferę, ale też bezpośrednio wpływa na samopoczucie mieszkańców i zapewnia im właściwe warunki do funkcjonowania. W zależności od rodzaju pomieszczenia, inne powinny być jego natężenie, kąt padania, czy stopień rozproszenia. Jednocześnie należy pamiętać, że jeden żyrandol nie zawsze wystarczy. Przykładowo w przypadku kuchni połączonej z jadalnią warto zastosować co najmniej dwa, a w sypialni wspomóc go kinkietami lub innym oświetleniem dekoracyjnym. Nie inaczej wygląda to w sytuacji, gdy urządzamy łazienkę a szczególnie salon kąpielowy. Jeżeli dodatkowo, poza jakością zapewnianego światła, weźmiemy pod uwagę również design lampy, stanie się ona istotnym elementem wyposażenia każdego pomieszczenia.

Mając na uwadze funkcje, jakie powinna spełniać lampa wisząca, producenci prześcigają się
w projektach, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników, łącząc wytrzymałe materiały z interesującymi fakturami i energooszczędnymi technologiami.

? Model: Orbit
? Producent: MaxLight
Orbit to minimalistyczna lampa wisząca o długości 150 cm, w której każdy
z pierścieni wykonany został z białego akryl i wykończony chromem. Wyposażona m.in. w diody Led emituje przyjemne światło o ciepłej barwie. Ze względu na swoje uniwersalne wzornictwo znajdzie zastosowanie
w każdym pomieszczeniu, a w szczególności w salonie lub sypialni. Dostępne są również modele z dwoma oraz jednym pierścieniem.

? Model: California
? Producent: MaxLight
Model ten został zaprojektowany z myślą o wnętrzach niezwykle stylowych, eleganckich. Wykonany z metalu i chromu doskonale sprawdzi się nad stołem jadalnym. Lampa znajduje się w odległości 130 cm od sufitu, a jej szerokość to 75 cm. Światło zapewnia 20 żarówek o mocy 10W.

? Model: Moonlight Line
? Producent: MaxLight
Moonlight Line to wyjątkowa lampa wisząca, zaprojektowana z myślą
o wystawnych salonach oraz stylowych jadalniach. Wyjątkową grę światła zapewnia delikatny klosz wykonany z lustrzanego szkła. W ramach kolekcji Moonlight Line dostępne są również lampy sufitowe, stojące oraz kinkiety.

? Model: Genua
? Producent: MaxLight
Genua to wyjątkowa lampa, która z pewnością przypadnie go gustu zwolennikom awangardowych form. Zaprojektowana z wykorzystaniem szkła i chromu, intryguje swoją niecodzienną formą. Model wiszący dostępny jest w dwóch wersjach: rozłożystej, niczym korona drzewa o długości 100 cm oraz w postaci kuli o średnicy 48 lub 58 cm. W zależności od wybranego modelu odległość od sufitu waha się między 140 a 150 cm. W ramach kolekcji Genua dostępna jest również lampa stojąca oraz kinkiet.

? Model: Costa
? Producent: MaxLight
Costa to minimalistyczna lampa wykonana z białego akrylu wykończona metalem. Dostępna jest w trzech wersjach ? trzy-, cztero- oraz sześciożarówkowej. Z powodu zastosowanego wzornictwa możne stanowić źródło światła zarówno w jadalni, salonie, jak i sypialni. Wysokość klosza
w zależności od wybranej wersji waha się od 25 do 30 cm. Niezmienna pozostaje natomiast jego długość (120 cm) oraz odległość od sufitu (135 cm).

Fot. Max - Fliz_Model Orbit

Fot. Max - Fliz_Model California

Fot. Max - Fliz_Model Costa

Fot. Max - Fliz_Model Genua

Fot. Max - FLiz_Model Moonlight Line

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy