Garaż Wiadomości Branżowe

Ile może kosztować wyposażenie nowej łazienki?

Kupno nowego mieszkania wiąże się z dodatkowym wydatkiem, jaki niesie ze sobą wykończenie i wyposażenie wnętrza. Dla przykładu koszt urządzenia łazienki może wynieść nawet 11.000 zł. Wydatek ten można nieco zmniejszyć, korzystając z

Kupno nowego mieszkania wiąże się z dodatkowym wydatkiem, jaki niesie ze sobą wykończenie
i wyposażenie wnętrza. Dla przykładu koszt urządzenia łazienki może wynieść nawet 11.000 zł. Wydatek ten można nieco zmniejszyć, korzystając z programów rabatowych, jakie oferują swoim klientom deweloperzy. Według analizy Home Profit zaoszczędzić można od 10 do 20 proc.

Aby kompleksowo wykończyć łazienkę, trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy: po pierwsze zakup sprzętu sanitarnego, urządzenie kabiny prysznicowej, a także zainstalowanie umywalki wraz z baterią. Niezbędnym elementem w nowej łazience będzie także pralka. Po drugie pomyśleć trzeba o wykończeniu ścian i podłogi, o meblach i o wszystkim, co nada oryginalny charakter wnętrzu. – Całość to wydatek ok. 11 000 – mówi Piotr Paterowicz z Home Profit Polska. – Z kartą rabatową można zaoszczędzić niecałe 1500 zł, czyli tyle, ile kosztuje np. kabina prysznicowa – dodaje.

Wykończeniówka

 – Ci, którzy kupują nowe mieszkania, zdecydowanie częściej decydują się na stan deweloperski – mówi Anna Smolska z firmy deweloperskiej Łacina Dom. – Jest to korzystniejsza finansowo opcja, co najmniej z dwu powodów: po pierwsze taki lokal jest tańszy niż ten urządzony pod klucz, a po drugie każdy nasz klient otrzymuje kartę Home Profit, która pozwala wykończyć i wyposażyć M po cenie niższej niż ta standardowa – dodaje.

 – Dla przykładu, położenie płytek na podłogę i ścianę do łazienki o powierzchni 5m2 to wydatek rzędu 2000 zł – mówi Izabela Sowińska, prezes poznańskiej firmy Giant. – Z rabatem 20 proc., jaki oferujemy, można oszczędzić 400 zł – dodaje. Zaoszczędzone pieniądze z pewnością pomogą sfinansować kolejne rzeczy niezbędne w nowej łazience, takie jak np.: oświetlenie czy drzwi. Najdroższa przy wyposażeniu łazienki jest ceramika sanitarna: umywalka, kompakt WC, brodzik, kabina prysznicowa, a także hydraulika: bateria łazienkowa, prysznicowa i deszczownica. Łączny koszt całego zestawu wynosi ok. 5800 zł. W sklepach Praktiker po uzyskaniu 10 proc. rabatu zaoszczędzić można 580 zł. Te pieniądze to akurat koszt usługi wykwalifikowanego robotnika, np. hydraulika czy glazurnika. Cena położenia płytek o rozmiarach 10x10 cm do łazienki o 5 m2 wynosi ok.500 zł. Dodatkowe koszty niesie za sobą jeszcze wyposażenie i dekoracja przestrzeni.

Wyposażenie łazienki

Do tego typu wydatków należy zaliczyć meble łazienkowe, których koszt po zniżce 15 proc. wynosi  765 zł oraz akcesoriów łazienkowych: relingów na ręczniki, dozowników, lustra, dekoracji, itp. Trzeba się liczyć z wydatkiem przekraczającym kwotę 2600 zł. Po uwzględnieniu rabatu z kartą Home Profit oszczędność wyniesie 230 zł, czyli tyle, ile kosztuje np. komplet ręczników. Ostatni niezbędny przy wyposażeniu łazienki element to pralka. Jej koszt po zniżkach wynosi ok. 855 zł.

Dobrym pomysłem na funkcjonalne urządzenie łazienki, zwłaszcza małej łazienki, może być skorzystanie z usług profesjonalisty. Większość sklepów oferuje bezpłatną poradę u projektanta na miejscu, który doradzi najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie zagospodarowania przestrzeni. Inni z kolei jako rabat do zakupu dodają tańszą niż standardowo wizytę projektanta w domu. Tak czy owak, branża mieszkaniowa wychodzi coraz bardziej naprzeciw oczekiwaniom świadomego klienta, któremu już nie wystarcza kupno samego mieszkania. Zniżki, rabaty, opieka posprzedażowa, bezpłatne porady to właśnie odpowiedź na rosnące wymagania konsumenta dzisiejszych czasów.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy