Wiadomości Branżowe

Jak urządzić się wygodnie i tanio?

Urządzając mieszkanie – niezależnie od tego, czy jest ono nowym zakupem i wymaga gruntowego umeblowania, czy planowane jest nadanie pomieszczeniu nowego wyglądu – trzeba się liczyć ze sporymi kosztami, które mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak zmniejszyć taki wydatek?

Ci, którzy kupili nowe mieszkanie, muszą liczyć się z kosztami jego całkowitego wyposażenia. Na tę cenę składa się nie tylko zakup mebli i niezbędnego sprzętu, ale także drogie prace wykończeniowe. Na takich wydatkach może pomóc zaoszczędzić sam deweloper. – Coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród inwestorów okazują się programy opieki posprzedażowej, które oferują oni swoim klientom – mówi Piotr Paterowicz z Home Profit Polska. – Taki program umożliwia zakup wielu rzeczy do nowego mieszkania po zniżkowych cenach – dodaje. W ramach takiego pakietu można taniej kupić  meble, sprzęt RTV i AGD, a także skorzystać z usług fachowców, którzy położą płytki, zamontują oświecenie, pomogą w przeprowadzce.

 Wyposażenie nowego mieszkania

Dla przykładu, na wykończenie podłogi, w sieci sklepów Dobre Dla Domu z kartą Home Profit klient uzyska 10 proc. zniżki.  –  Dzięki takiemu rozwiązaniu klient nie zostaje pozostawiony samemu sobie z dość kosztownym wydatkiem urządzenia domu, do którego trzeba jeszcze doliczyć comiesięczną ratę kredytu – mówi Magdalena Górzna-Jaromin z firmy deweloperskiej PBG Erigo.

Spośród nowych mieszkań największą popularnością cieszą się lokale dwupokojowe, które nie przekraczają powierzchni 50 mkw.  – Zagospodarowanie takiego wnętrza w sposób funkcjonalny, a jednocześnie niepochłaniający zbyt dużej przestrzeni może być nie lada wyzwaniem – mówi Piotr Paterowicz z Home Profit Polska.  – Dobrym rozwiązaniem wówczas może być skorzystanie z usług projektanta wnętrz biorącego udział w programie, który podsunie nie tylko praktyczne rozwiązania, ale również nada pomieszczeniu gustowny charakter – dodaje.

Zamieszkane wnętrze w nowych aranżacjach

Urządzanie mieszkania może stanowić finansowe wyzwanie nie tylko dla tych, którzy dopiero co stali się nabywcami nowego lokum. To wydatek również dla tych, którzy chcą zmienić wygląd zagospodarowanego już wnętrza. By oszczędzić, a jednocześnie urządzić się komfortowo i oryginalnie, można skorzystać z portali, na których zamieszczane są lokalne ogłoszenia.  – Można tam znaleźć stylowe meble do salonu, łazienki lub sypialni, a także oryginalne dodatki, takie jak świeczniki, lampy, zegary, które nadadzą mieszkaniu niepowtarzalny charakter – mówi Przemysław Klemczak z Tablica.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy