Wiadomości Branżowe

Jak walczyć z pijanymi kierowcami na drogach

Amatorów jazdy na podwójnym gazie nie brakuje, dlatego wciąż poszukuje się skutecznego sposobu na ich wyeliminowanie.Wprowadzenie obowiązku posiadania w samochodzie alkomatu to jeden z ostatnich pomysłów Rządu. Andrzej Czyżowski, adwokat z kancelarii CGS, zaznacza jednak, że „[...] fakt posiadania alkomatu nie zmienia myślenia człowieka, który decyduje się na jazdę pod

Amatorów jazdy na podwójnym gazie nie brakuje, dlatego wciąż poszukuje się skutecznego sposobu na ich wyeliminowanie.

Wprowadzenie obowiązku posiadania w samochodzie alkomatu to jeden z ostatnich pomysłów Rządu. Andrzej Czyżowski, adwokat z kancelarii CGS, zaznacza jednak, że ?[...] fakt posiadania alkomatu nie zmienia myślenia człowieka, który decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu?.

Inny pomysł to montaż alcolocka ? urządzenia sprawdzającego poziom alkoholu u kierowcy przed uruchomieniem silnika. ?[...] Tendencja jest taka, żeby przepisy zaostrzać? ? mówi serwisowi InfoWire.pl Andrzej Czyżowski. Na nic jednak zdaje się wysoka grzywna czy zabranie uprawnień do kierowania pojazdem. Zdaniem eksperta najdotkliwszą karą byłoby odebranie samochodu.

Według statystyk pijanych kierowców ubywa. ?[...] Porównując pierwsze półrocze 2014 roku do ubiegłego, zauważamy 13-procentowy spadek nietrzeźwych kierujących przy zwiększonej o 80% liczbie kontroli? ? mówi serwisowi infoWire.pl komisarz Wojciech Ratyński z Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze zaobserwowali: osoby, które spożywały alkohol dzień wcześniej, przychodzą na komisariat sprawdzić swoją trzeźwość. ?[...] Otrzymujemy też anonimowe telefony od współtowarzyszy imprez, że dana osoba piła i zamierza wsiąść za kółko? ? dodaje.

Żadna kara nie będzie na tyle skuteczna, by całkowicie wyeliminować pijanych na drodze. Dobrze, że w społeczeństwie rośnie świadomość zagrożenia, które niesie ze sobą kierowca z promilami.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Garaż funkcjonalny 12 miesięcy w roku

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy