Wiadomości Branżowe

Kontrola, logika i kultura pracy w jednym ? FAAC przedstawia precyzyjną centralę sterującą E045

W pełni elektroniczna, intuicyjna centrala sterująca E045 do bram skrzydłowych to następczyni funkcjonalnej i bezawaryjnej 452 MPS. Udoskonalona o innowacyjne rozwiązania BUS – 2 EASY, różnorodne tryby pracy oraz możliwość indywidualnego doboru parametrów działania, zawiesza wysoko poprzeczkę w dziedzinie automatyki do bram. Logika pracy Centrala

W pełni elektroniczna, intuicyjna centrala sterująca E045 do bram skrzydłowych to następczyni funkcjonalnej i bezawaryjnej 452 MPS. Udoskonalona o innowacyjne rozwiązania BUS ? 2 EASY, różnorodne tryby pracy oraz możliwość indywidualnego doboru parametrów działania, zawiesza wysoko poprzeczkę w dziedzinie automatyki do bram.

Logika pracy

Centrala E045 to nowoczesne podejście do automatyki i programowania systemów bramowych. W zależności od potrzeb i oczekiwań urządzenie przewiduje kilka trybów działania mi.n automatyczny, półautomatyczny, a także wykrywający obecność człowieka ? z wyszczególnieniem trybów bez automatycznego zamykania, z automatycznym zamknięciem po wybranym czasie, natychmiastowym zamknięciem po wykryciu zakończenia przejazdu lub przejścia przez bramę. Użytkownik może sam zdecydować o sile siłowników, czasie zamykania czy spowolnieniu kończącym ruch. W module sterowania możliwe są 2 poziomy programowania (SKRÓCONY i ZAAWANSOWANY) za pomocą przycisków i wyświetlacza LCD.

Łączność, precyzja

Zastosowanie systemu BUS ? 2 EASY pozwala na podłączanie cyfrowych urządzeń pomocniczych za pomocą dwóch przewodów. Innowacją jest możliwość zastosowania aż 16 par fotokomórek odpowiedzianych za zamykanie, otwieranie oraz impuls otwierający. Opcjonalny Koder BUS ? 2 EASY pozwala na precyzyjną kontrolę pozycji skrzydła i jego ruchu, zaś znajdujące się na płycie złącze USB umożliwi szybkie aktualizowanie oprogramowania czy utworzenie kopii zapasowej dotychczasowych ustawień. Moduł sterujący jest wyposażony w 2-kanałowy wbudowany system dekodujący OMNIDEC. System ten pozwala na zapisanie w pamięci za pomocą dodatkowego odbiornika, kilku pilotów radiowych różnych pod względem technologii, ale o tej samej częstotliwości. Możliwe jest sterowanie pełnego otwarcia jak i częściowego.

Efektywność energetyczna i bezpieczeństwo

Centralę zaprojektowano tak, aby zapewnić najwyższą wydajność, powodując w ten sposób zmniejszony pobór prądu i oszczędność pieniędzy. Przyjęte rozwiązania oszczędzania energii są wydajniejsze nawet do 80% w stosunku do tradycyjnych systemów.

Specyfikacja techniczna:

Podstawowe zasilanie sieciowe: z zasilaczem switching 230 V~ ? 15% 50/60Hz
Pobór mocy z sieci: Stand By = 4W
Maksymalne obciążenie silników: 800 W
Zasilanie akcesoriów: 24 V
Temperatura pracy: od -20°C do +55°C
Bezpieczniki: F1 =2,5 A
Czas pracy: samoprzyswajanie za pośrednictwem SETUP - (maksymalnie 4 min. i 10 sek.)
Czas pauzy: programowany (od 0 do 9 min i 50 sek.)
Siła ciągu silnika: programowana na 50 poziomach
Wejścia na złączu: moduł XF433/868, USB
Wejścia na listwie zaciskowej: zasilanie sieciowe, BUS-2EASY, OPEN-A, OPEN-B, STOP
Wyjścia na listwie zaciskowej: światło migające, silnik, elektrozamek (LOCK), W.L., zasilanie akcesoriów

Cena: 500,00 zł netto


dostarczył infoWire.pl
Źródło FAAC. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy