Wiadomości Branżowe

Nowa cena bazowa Volvo V40

Volvo V40 jest dostępne w nowej cenie bazowej. Podstawowa odmiana tego modelu z silnikiem benzynowym T2 o mocy 120 KM kosztuje 79 900 zł brutto. Obecnie cenniki modelu V40 będzie otwierał model z silnikiem T2, który został wyceniony na kwotę 79 900 zł brutto. Jest to odpowiedź na widoczny trend rynkowy. W klasie kompaktów premium najlepiej sprzedają się podstawowe jednostki benzynowe
Teaser

Volvo V40 jest dostępne w nowej cenie bazowej. Podstawowa odmiana tego modelu z silnikiem benzynowym T2 o mocy 120 KM kosztuje 79 900 zł brutto.

Obecnie cenniki modelu V40 będzie otwierał model z silnikiem T2, który został wyceniony na kwotę 79 900 zł brutto. Jest to odpowiedź na widoczny trend rynkowy. W klasie kompaktów premium najlepiej sprzedają się podstawowe jednostki benzynowe ? mówi Mariusz Nycz, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska.

T2 to czterocylindrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik osiąga moc 120 KM. Maksymalna wartość momentu obrotowego ? 240 Nm ? jest dostępna od 1600 do 3000 obr./min. Volvo V40 T2 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,9 sek.

Bazowa, nie znaczy uboga

Bazowa wersja V40 jest wyposażona m.in. w sześciostopniową skrzynię manualną, system Start-Stop, klimatyzację, radio CD/MP3 z wejściem USB, 16-calowe felgi, elektryczne sterowanie szybami i lusterkami. Imponująco przedstawia się wyposażenie modelu V40 w systemy bezpieczeństwa. Bez dopłat otrzymamy siedem poduszek powietrznych oraz ósmą poduszkę chroniącą pieszego przed następstwem potrącenia. Do wyposażenia seryjnego należy także układ kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy ? DSTC. Samochód jest też wyposażony w zagłówki Whips zapobiegające urazom szyjnego odcinka kręgosłupa. Seryjny system SIPS chroni przez następstwami uderzenia przez inny pojazd z boku. Podczas takich wypadków, ten system zmniejsza ryzyko zmiażdżenia miednicy kierowcy i pasażera niemal do zera. V40 ma także system City Safety, który samoczynnie wyhamuje auto przed przeszkodą do prędkości 50 km/h. Warto wspomnieć, że V40 uzyskał najlepsze wyniki w historii testów zderzeniowych Euro NCAP.

< 241911" >
Źródło Volvo Auto Polska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Jak usunąć kamień czyli 5 pomysłów jak poradzić sobie z twardą wodą

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy