Ogrzewanie Oszczędzanie

Organizacja ocieplenia domu łatwa i przyjemna jak nigdy dotąd

Komunikat prasowy Warszawa, 10 marca 2015 r. Nowoczesne i bezpłatne e-narzędzia od Termo Organiki Organizacja ocieplenia domu łatwa i przyjemna jak nigdy dotąd Nadchodzi wiosenny

Komunikat prasowy
Warszawa, 10 marca 2015 r.

Nowoczesne i bezpłatne e-narzędzia od Termo Organiki

Organizacja ocieplenia domu łatwa i przyjemna jak nigdy dotąd
Nadchodzi wiosenny czas remontów. Najbardziej opłacalną inwestycją remontową jest bez wątpienia termomodernizacja domu. Jeśli zaliczasz się do rozsądnych inwestorów chcących ocieplić ściany swojego domu, by mieszkać komfortowo i płacić mniej za ogrzewanie powinieneś skorzystać z nowoczesnych i bezpłatnych narzędzi ułatwiających zaplanowanie termoizolacji od A do Z.

Intuicyjne programy nie tylko oszczędzą Twój czas i pozwolą dokładnie obliczyć odpowiadający Twoim wymaganiom współczynnik przenikania ciepła U ścian, ale również pomogą wybrać grubość i rodzaj izolatora, a także optymalny gatunek oraz kolor tynku na elewację.

Wybór koloru na elewację
Wybór koloru na elewację często staje się trudnym zadaniem szczególnie, gdy trzeba pogodzić gusta wszystkich domowników i dopasować styl wykończenia do sąsiadujących domów. Dodatkowo należy odpowiednio “zgrać” kolor elewacji z kolorem dachu. Warto pamiętać, że elewacja to nie tylko kolor ściany, ale także barwa przyziemia (cokołu), czy też elementy dekoracyjne, jak np. bonie. Na stronie internetowej Termo Organiki dostępny jest bezpłatny wizualizer kolorów. To funkcjonalne narzędzie internetowe przeznaczone dla klientów indywidualnych, architektów i projektantów zapewnia przygotowanie symulacji kolorystycznej elewacji budynku. Prosty w obsłudze program gwarantuje swobodną zabawę kolorami tynków i farb, która ułatwi wybór optymalnego, kolorystycznego rozwiązania podczas planowania termomodernizacji.

– Wizualizer kolorów oparty jest na nowoczesnych modelach domów. Każdy zainteresowany ociepleniem domu może w intuicyjny sposób eksperymentować z kolorami elewacji, dachu czy cokołu i wybrać wariant, który najbardziej mu odpowiada – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki – Dzięki wykorzystaniu wizualizera etap wyboru kolorystyki jest zdecydowanie łatwiejszy, szybszy i przewidywalny.

Konfigurator jakości ocieplenia
Zasada ocieplania budynków jest stosunkowo prosta. Zwracamy uwagę na grubość styropianu oraz jego najistotniejszy parametr: ? – lambda, czyli współczynnik przewodzenia ciepła. Im mniejsza jest wartość lambdy, tym lepiej materiał izolacyjny chroni budynek przed utratą ciepła. Najlepiej stosować grubszą warstwę izolatora, o niskiej lambdzie np. 15 cm warstwa styropianu Termo Organiki Gold Fasada o lambdzie ? 0,038 chroni tak samo skutecznie, jak murowana ściana o grubości 400 cm (!).

A to już wiesz?  Ciepło, cieplej… komfortowo!

W przygotowaniu planu termomodernizacji bardzo pomocny może okazać się specjalny konfigurator, który w prosty sposób obliczy współczynnik U przegrody i pozwoli dobrać optymalny rodzaj izolacji. Konfigurator pozwala samodzielnie zaprojektować kompletne ocieplenie dla budynku. Program ułatwia wybranie optymalnych materiałów z odpowiednimi parametrami (rodzaj styropianu, jego grubość, klej, tynki, itd.), gwarantującymi wykonanie ocieplenia spełniającego nasze wymagania.

Bezpłatna, indywidualna porada ekspercka
Na stronie Termo Organiki znajduje się baza kontaktowa z telefonami i mailami dyrektorów, którzy zajmują się doradztwem technicznym związanym z termomodernizacją.

Więcej na stronie: www.termoorganika.pl

termoorganika - wizualizer

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy