Budownictwo rozwiązania chmurowe toDE

Rozwiązania chmurowe szansą dla polskich przedsiębiorstw

Rozwiązania chmurowe szansą dla polskich przedsiębiorstw
Gospodarka cyfrowa to obecnie siła napędowa rynku, która wykracza daleko poza obszar ekonomii, determinując również zmiany społeczne. W niedługim czasie ma szansę stać się głównym czynnikiem decydującym o rozwoju poszczególnych

Data publikacji: 2017-01-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rozwiązania chmurowe szansą dla polskich przedsiębiorstw
Kategoria: toDE,rozwiązania chmurowe

Rozwiązania chmurowe szansą dla polskich przedsiębiorstw , toDE,rozwiązania chmurowe - Gospodarka cyfrowa to obecnie siła napędowa rynku, która wykracza daleko poza obszar ekonomii, determinując również zmiany społeczne. W niedługim czasie ma szansę stać się głównym czynnikiem decydującym o rozwoju poszczególnych krajów. Gospodarka cyfrowa to obecnie siła napędowa rynku, która wykracza daleko poza obszar ekonomii, determinując również zmiany społeczne. W niedługim czasie ma szansę stać się głównym czynnikiem decydującym o rozwoju poszczególnych krajów.

Powolny rozwój cyfrowy Polski

Najnowszy raport State of the Digital Region 2016 niezależnej organizacji analityczno-badawczej Top of Digital Europe (ToDE) wskazuje na powolne tempo rozwoju cyfrowego Polski: na przykład małą liczę osób korzystających z Internetu (25 % populacji nie korzystało nigdy z Internetu) i bardzo małą liczbę przedsiębiorstw wdrażających do swoich działań nowe technologie[1]. Zauważyć można bardzo powolny przyrost firm korzystających z rozwiązań chmurowych. W Polsce nadal mniej niż 10% przedsiębiorstw korzysta z chmury, gdy dla porównania przodująca w regionie Finlandia posiada wyniki na poziomie 50%.

Działanie w chmurze to szansa dla wielu polskich firm, nie tylko tych dużych, ale również małych, które dzięki temu zyskują dostęp do dużo szerszego rynku i możliwości świadczenia usług również poza granicami kraju. Czyli coś, co z racji wysokich kosztów, w tradycyjnym modelu biznesowym byłoby mocno ograniczone, jeśli nawet nie niemożliwe – wyjaśnia Piotr Marczuk z firmy Microsoft.

Działania w chmurze szansą na globalny rozwój

Stagnacja na polskim rynku w obszarze cyfrowym wynika w dużej mierze z braku wystarczających środków umożliwiających działanie małych i średnich przedsiębiorstw. Zamówienia publiczne w projektach teleinformatycznych spadły ostatnio o około 70%. Uruchamianych jest znacznie mniej przetargów na projekty tego rodzaju, co wynika również z mniejszych dotacji unijnych. Pamiętać jednak należy, że sektor administracji publicznej to nie jedyne źródło finansowania. Ogromny potencjał tkwi w rozwiązaniach chmurowych. To szansa dla przedsiębiorstw z sektora MMŚP na internacjonalizację usług i wejście na zagraniczne rynki. W ten sposób można znacznie podnieść swoją konkurencyjność, realizować więcej projektów i z łatwością ominąć mniejszy popyt na rodzimym rynku. W rzeczywistości daje to praktycznie nieograniczony czasem i miejscem dostęp do danych, które są przy tym odpowiednio zabezpieczone, szybszą realizację zadań, możliwość zdalnej współpracy z wykorzystaniem komunikatorów, czy też łatwiejszą weryfikację pracy zespołu. Świetnym przykładem takich zależności są firmy, które w ramach projektu FIRMOWE (R)EWOLUCJE podjęły się transformacji cyfrowej. Cyfryzacji swoich biznesów dokonały w oparciu o technologie mobilne i chmurowe, osiągając w ten sposób znacznie lepszą konkurencyjność. Wymienić tu można firmę ZEMO, Arlan, czy chociażby 3D Plan, które dzięki wdrożeniu technologii chmurowych Microsoft, ominęły dotychczas blokujące ich rozwój problemy, w dużej mierze wynikające z braku szybkiego dostępu do potrzebnych danych – mówi Piotr Marczuk z firmy Microsoft.

A to już wiesz?  Poczuj wiosnę w kuchni – soczyste barwy nowych baterii zlewozmywakowych Kameleon firmy Invena

Inwestycja w nowe technologie i wdrażanie nowoczesnych systemów ICT to sposób na szybszy rozwój firm, a zarazem warunek na osiągnięcie poziomu pozostałych państw w regionie. Dlatego tak ważne jest, aby firmy dostrzegły potencjał, jaki niosą za sobą rozwiązania chmurowe i na nich opierały swoje strategie biznesowe.

Więcej informacji na temat najnowszego raportu ToDE znajdziecie Państwo: http://www.bdforum.org/wp-content/uploads/2016/11/2016_StateOfDigital.pdf

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rozwiązania chmurowe szansą dla polskich przedsiębiorstw , toDE,rozwiązania chmurowe - Gospodarka cyfrowa to obecnie siła napędowa rynku, która wykracza daleko poza obszar ekonomii, determinując również zmiany społeczne. W niedługim czasie ma szansę stać się głównym czynnikiem decydującym o rozwoju poszczególnych krajów.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy